WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-07-05

KUGEL/POSTAREMCZAK/WÓJCIŃSKI

KONCERT Z CYKLU NOWY WIEK AWANGARDY

 

Liderem trio jest basista Ksawery Wójciński, znany choćby z projektów Hera Wacława Zimpla oraz Nuntium Roberta Kusiołka. To jego kompozycje - odwołujące się do jazzu, muzyki współczesnej, ale i world music - stanowią podstawę i punkt wyjścia dla improwizacji zespołu. Wszyscy instrumentaliści znają się świetnie z muzycznej sceny - współtworzą rozmaite muzyczne zespoły, z których jednak tylko te dwa (Hera i Nuntium) doczekały się płytowych realizacji.

 

Klaus Kugel - jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych niemieckich perkusistów. Ukończył School of Jazz w Monachium. W roku 1989 rozpoczął trwającą po dziś dzień współpracę z litewskim saksofonistą Petrasem Vysniauskasem (m.in w ramach Ganelin Trio Priority). Stały współpracownik całej plejady najwybitniejszych jazzowych awangardzistów - grał i nagrywał m.in. z Karlem Bergerem, Tomaszem Stańko, Charlim Mariano, Kentem Carterem, Michelem Pilzem, Theo Jörgensmannem, Kennym Wheelerem, Bobo Stensonem, Glenem Moorem, Stevem Swellem, Sabirem Mateenem, Robertem Dickiem, Kenem Filiano, Peterem Evansem, Brucem Eisenbeilem, Perrym Robinsonem, Albrechtem Maurerem, Arkadym Shilkloperem, Sironem, Ericiem Vloeimansem, Burtonem Greenem, Hilliardem Greenem, Vijay'em Iyerem, Charlesem Gaylem, Johnem Lindbergiem, Herbem Robertsonem, Louie Belogenisem, Matthew Shippem, Williamem Parkerem, Bobbym Few.
www.klauskugel.com

 

 

Paweł Postaremczak - saksofonista znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency. Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytworni Kartel Music, wydał swoją debiutancką płytę "Lazy".

 

Ksawery Wójciński - kontrabasista. Jest absolwentem Bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Aktywnie uczestniczy w życiu polskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentując z brzmieniem i forma. Współpracował w ramach różnych projektów z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Markiem Tokarem, Tomaszem Duda, Robertem Raszem.

www.myspace.com/ksawerywojcinski

 

BILETY 15ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY, 20ZŁ W DNIU KONCERTU