WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-09-27

HERA (część 2)

 

KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

 

A co gdyby pozwolić muzyce po prostu zaistnieć, oddać jej przestrzeń i czekać na to co się wydarzy? To pytanie postawił Wacław Zimpel, założyciel zespołu, ale jest ono bliskie każdemu z czterech muzyków tworzących Herę. Ich głównym celem jest wejście w muzyczny trans, który przełamie bariery między sceną, a widownią i pozwoli na spontaniczną

wymianę. Dlatego jest zespołem koncertowym. Chociaż ma na koncie jedną płytę i kolejną w produkcji (premiera przewidywana jest na październik 2011), to żaden sprzęt nie jest w stanie zarejestrować tego co dzieje się między muzykami, a słuchaczami. Tego trzeba doświadczyć.

Ich muzyka przechodzi wciąż nowe transformacje, wymykając się kolejnym określeniom czy klasyfikacjom. Punktem wyjścia była europejska muzyka sakralna, jednak największe inspiracje czerpie dziś z tradycji ludowych, sięgając do muzyki hinduskiej czy do afrykańskich rytmów. Odnajduje tam istotę grania – pierwotną bliskość z muzyką i drugim człowiekiem oraz czymś nienazwanym. Dla każdego z muzyków to pretekst i motywacja do coraz głębszych poszukiwań, zarówno twórczych jak i indywidualnych. W ich muzyce to wszystko się ze sobą przeplata i łączy.

 

waclawzimpel@gmail.com

www.multikulti.com

 

BILETY W CENIE 20 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 25ZŁ W DNIU KONCERTU (KARNET: 30ZŁ)