WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-12-14

RAFAŁ MAZUR ORAZ KEIR NEURINGER

 

Mazur i Neuringer spotkali się w 1999 na jam session w krakowskiej piwnicy jazzowego klubu i grają odtąd razem. Stworzyli frez-jazzowe trio Stability Group, Infinity Quartet (wraz z Ranem Zawelem na puzonie oraz Markiem Choloniewskim bawiącym się elektroniką), oni również współfundowali kolektyw improwizatorów, który połączył wielu muzyków różnych narodowości. Obaj muzycy mają wręcz intuicyjne wyczucie form muzycznych tworzonych tak indywidualnie, jaki i w doskonale dogranym tandemie. Produkują niezwykłą gamę brzmień, zwłaszcza biorąc pod uwagą ograniczoną liczbę wykorzystywanych przez siebie źródeł dźwięku ( akustyczna gitara basowa, okazjonalnie gięta oraz saksofon nie podłączany do wzmacniacza). Przez długie lata wspólnego grania balansują między wybuchami energii a powściągliwością, otwarciem na publiczność a długim dialogiem między dwojgiem przyjaciół.

 

„ Oni znaleźli fenomenalną symbiozę dźwięku, tworząc razem coś, co wykracza poza dźwięk poszczególnego instrumentu. Naprawdę mocne.” Frez Jazz Blog

 

Rafał Mazur – studiował grę na wiolonczeli w Krakowie, na bas przerzucił się w późnych latach ’80. Od 2000 roku gra na basie akustycznym zbudowanym wg. Jego wskazówek i specyfikacji przez lutnika Jerzego Wysockiego. Mazur rozwinął i dopracował indywidualne podejście do swojego instrumentu i do improwizacji szeroko pojętej, gdzie dźwięczność, technika przeciągania i gesty łączą się samoistnie w swojego rodzaju performance.

http://rafalmazur.eu/

 

Keir Neuringer – kultywuje osobiste i bardzo cielesne podejście do improwizacji na solowym saksofonie, które ma honorować, budować nad lub unikać różnic miedzy muzyką a tradycją.

W swojej pracy, jaką jest muzyka i nie tylko (kompozytor, performer, pisarz, kurator, członek i lider zespołów…) poszukuje drogi wprowadzenia publiczności w stan emocjonalnej i intelektualnej ciekawości, która w odpowiednich warunkach podejmie wieloznaczeniowy dialog z szeroko pojętą kulturą.

http://keirneuringer.com/

 

BILETY W CENIE 20 PLN W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 25 PLN W DNIU KONCERTU