WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-02-09

JAZZPOCALYPSE

Skład zespołu:
Sebastian Zawadzki - instrumenty klawiszowe
Wojtek Świeca - gitara i efekty
Asger Nordtorp Pedersen - gitara basowa
Janosch Pangritz - perkusja
 


*INTERNATIONAL JAZZPOCALYPSE (Polska/Dania/Niemcy)*

To unikalny efekt współpracy czwórki młodych muzyków i kompozytorów z trzech różnych krajów Europy: Polski, Danii i Niemiec. Poznali się w Academy of Music and Dramatic Arts of Southern Denmark. To trzy odmienne kultury muzyczne zmieszane w jednym, wyjątkowym projekcie.

Podczas koncertu, zespół tworzy intrygujący obraz dźwiękowy, wykonując jednocześnie spontaniczne, freejazz'owe momenty i skomponowane utwory. Muzycy kreują zarówno delikatne, pastelowe dźwięki, jak i ostrzejsze, electro-punkowe brzmienia. Odkrywają nieograniczone możliwości, jakie daje im ich wspólny język: jazz.Sebastian Zawadzki - instrumenty klawiszowe
Polski pianista, obecnie zamieszkały w Danii. Laureat wielu konkursów jazzowych, między innymi Novum Jazz Festival w Łomży, Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni. Gra w kilku zespołach o zróżnicowanej stylistyce, jest także liderem Sebastian Zawadzki Trio. Uczestniczył w trasach koncertowych w Polsce, Niemczech, Danii i Belgii.

Wojtek Świeca - gitara i efekty
Młody, ale doświadczony muzyk z Poznania. Choć jest przede wszystkim gitarzystą jazzowym, w swojej karierze współpracował z wieloma różnymi składami grając rock, funk, reggae, a nawet dubstep. Na scenie muzyki improwizowanej debiutował w zespole S.O.T.B. Quartet (Jazz Juniors 2007). Jest też współpracownikiem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej i kameralnego zespołu Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Asger Nordtorp Pedersen - gitara basowa
Urodzony w małym miasteczku Assens w Danii. Obecnie studiuje w Odense, pod okiem Bo Stiefa - legendarnego duńskiego kontrabasisty, współpracownika m.in. Milesa Davisa i Krzysztofa Komedy. Asger skupia się wyłącznie na gitarze basowej, świadomie rezygnując z kontrabasu. Mimo to, dzięki doskonałemu brzmieniu i wyczuciu melodii z powodzeniem wykonuje niemal każdy rodzaj muzyki, przez co jest jednym z najbardziej zapracowanych duńskich basistów młodego pokolenia.

Janosch Pangritz - perkusja
Niemiecki perkusista, działający na scenach Hamburga i Berlina w rozmaitych formacjach, od trio po big bandy. Stypendysta Yehudi Menuhin e.v. W roku 2009 był kierownikiem artystycznym i solistą w przedstawieniu "Horror Vacui" w Deutches Schauspielhaus w Hamburgu. Z kolei w roku 2010 na Elbjazzfestival wystąpił w big-bandzie u boku Joe Gallardo i Nilsa Landgrena.


BILETY W CENIE 10 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 15 ZŁ W DNIU KONCERTU