WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-02-18

LUIS NUBIOLA TRIO

Skład zespołu:
Luis Nubiolasaksofon
Marcin Chenczke - kontrabas
Mariusz Koszelperkusja
 

Luis Nubiola urodził się na Kubie. Ukończył Konserwatorium Muzyczne im. Amadeo Roldan w Hawanie, następnie studiował w klasie saksofonu u profesora Carlosa Averhoffa. Członek sławnego zespołu kubańskiego PG, występującej pod dyrekcją dyrygenta i flecisty Jose Luis Cortes (El Tosco), założyciela takich grup jak Irakere i Van Van. Tamteż miał możliwość występować z muzykami takiej klasy jak: Steve Coleman, Wynton Marsalis, George Benson, Gonzalo Rubalcava, Danilo Pérez y Chucho Valdez, Ralf Irizarry i inni.
W 2001 roku Luis Nubiola osiedlił się w Kostaryce, gdzie w krótkim czasie zintegrował się ze środowiskiem muzycznym na najwyższym poziomie (takimi jak: Walter Flores, Robert Aguilar y grupa Conjunto Chocolate).
W grudniu 2005 roku Luis Nubiola wydał swoją pierwszą samodzielną płytę zatytułowaną Nubiola; jest to 7 skomponowanych przez niego utworów, których tło stanowi jazz afrokubański. Następnie wydał pierwszą jazzową płytę DVD w Kostaryce, Live At Jazz Cafe, wyprodukowana przez wydawnictwo DART w listopadzie 2007.
Druga płyta o tytule 914 to podwójny album DVD/CD, wydana również przez wydawnictwo DART. W nich artysta ukazuje skale własnego rozwoju.
To, co jest potrzebne, aby móc docenić twórczość tego muzyka, to ocenianie go pod wieloma aspektami. Jest on bowiem instrumentalistą o wyrafinowanym dialogu muzycznym. Posiada podstawy techniczne, ktore konsolidują jego własne idee ekspresji. Jego żyłka kompozytora powoduje stykanie się z unikatowymi dziełami latin jazzu, w których mieszają się nowe elementy. Nubioli udaje się znaleźć nowe drogi ekspresji, ale ich tłem zawsze jest muzyka afro-kubańska.
Aktualnie Luis Nubiola mieszka w Europie, gdzie nadal poszukuje własnej drogi rozwoju artystycznego


Marcin Chenczke - kontrabas
Ukończył studia na Wydziale Instrumentalnym w sekcji jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracował i koncertował z Marcelo Nisinmanem, Dennisem Hernandezem, Larrym Porterem, Leną Piękniewską oraz grupą Soundcheck. Występował na międzynarodowych
festiwalach, m.in. Jazz and More oraz EuroMed Music Festival, zrzeszającym artystów z
kilkunastu krajów Europy i wybrzeża Morza Śródziemnego, tworzących w ramach fuzji gatunków tak różnych, jak jazz, etno czy world music. Artysta brał również udział w Festiwalu Teatralnym MALTA w Poznaniu oraz  współtworzył muzykę do spektaklu "Sen nocy letniej" w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Aktualnie koncertuje w Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej.


Mariusz Koszel - perkusja 
Instrumentalista, kompozytor, aktywny sportowiec. Absolwent Poznańskeij Akademi Muzycznej, naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 10 lat. Obecny na scenie muzycznej nie tylko w kraju, ale również za granicą. Muzyk sesyjny z łatwością odnajdujący się w różnych obszarach i gatunkach muzycznych.

 

BILETY W CENIE 15ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 20ZŁ W DNIU KONCERTU


www.luisnubiola.com
www.myspace.com/luisnubiola