WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-04-18

THE BEST OF SHORT WAVES 2009-2011

4. edycja Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES, oprócz podróżowania po całej Polsce oraz odwiedzania wybranych zagranicznych miast (m.in. Berlin, Dublin, Helsinki, Londyn, Praga, Porto), zatrzyma się na dłużej w Poznaniu. Między 12 a 28 kwietnia stolicę Wielkopolski czeka krótkometrażowa fala projekcji, wystaw, spotkań i koncertów. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Ad Arte, wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

 

 

THE BEST OF SHORT WAVES 2009-2011

 

Tegoroczna edycja Festiwalu SHORT WAVES jest już czwartą z kolei. Kto przegapił Festiwal w latach 2009-2011, będzie miał szansę zapoznać się z najciekawszymi filmami z pierwszych trzech edycji. W programie m.in. zdobywcy Głównej Nagrody Festiwalu: "Myjnia" Jana P. Matuszyńskiego, "Brzydkie słowa" Marcina Maziarzewskiego oraz "Drakula" Piotra Bosackiego. Zapraszamy do Małego Domu Kultury w Klubie Dragon w środę 18 kwietnia o godz. 20:00.

 

W PROGRAMIE:

 

1. Galeria

Reż. Robert Proch / 2010 / 5'

Dynamiczny film, wychodzący naprzeciw komercji i konsumpcjonizmowi. Weekendowi klienci zagubieni w olbrzymim centrum handlowym…

 

2. Myjnia

Reż. Jan P. Matuszyński / 2007 / 20'

To film o rzadko spotykanym w polskim kinie tempie i dynamizmie. Zrealizowany według najlepszych wzorców kina gatunków. Jest i suspens, i napięcie, i niepokój. Trzech mężczyzn musi poradzić sobie z sytuacją, która jest trochę jak z tragedii antycznej, a trochę jak z filmów Tarantino.

 

3. Ziętek

Reż. Bartosz Blaschke / 2008 / 17'

Film dokumentalny, którego bohaterem jest Bogdan Ziętek, człowiek, który ubóstwia piękne kobiety. Jednak, jak sam mówi: piękne kobiety wykorzystują, a potem odchodzą, dlatego Ziętek postanowił stworzyć swój własny harem. Jak mityczny Pigmalion rzeźbi swoje kobiety w drewnie, a potem ustawia je w różnych pozach, by towarzyszyły mu w codziennym życiu. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy artystę zaczynają męczyć koszmary o mrugających i płaczących rzeźbach.

 

4. Rabbit Case

Reż. Jakub Wroński / 2009 / 10'

Film animowany przedstawiający relacje między wilkiem i zającem z nieco innej strony.

 

5. Brzydkie słowa

Reż. Marcin Maziarzewski / 2009 / 25'

Niezwykle trudno jest opowiedzieć o chorobie nie popadając w patos i przygnębienie. Marcin Maziarzewski ominął te mielizny i przedstawił bohatera, którego życie nie jest lekkie – cierpi na zespół Tourette'a.

 

6. Drakula

Reż. Piotr Bosacki / 2010 / 10'

Atak na formę i narrację, zderzenie z historią, rozumem i percepcją. Proces powstawania myśli w czasie rzeczywistym, ścieżka poznawcza przez ludzkie ciało i umysł, wsparta minimalistyczną animacją.

 

7. Przez szybę

Reż. Igor Chojna / 2009 / 14'

Kiełbasa, alkohol i disco-polo... Wizyta na polskiej prowincji. Młody chłopak przyjeżdża na pogrzeb ciotki, angażując się nie tylko w pożegnalne rytuały, ale i... flirt.

 

8. Everytime (Oi Va Voi)

Reż. Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski / 2009 / 3’

Teledysk do piosenki brytyjskiego zespołu Oi Va Voi, zrealizowany wyłącznie przy użyciu niszczarki do papieru, drukarki i aparatu fotograficznego.

 

ŁĄCZNY CZAS: 104'

 

www.shortwaves.pl

www.dragon.krzyk.pl

www.mdk.krzyk.pl

 

WSTĘP WOLNY