WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-04-24

MONOLOGI WAGINY

Kampania V-Day ponownie w Poznaniu

 

Mieszkańcy Poznania po raz drugi będą mogli wziąć udział w światowej Kampanii V-Day, charytatywnym ruchu walczącym z przemocą wobec kobiet, założonym przez Eve Ensler – autorkę słynnych« Monologów Waginy »w 1998 roku. Organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola poznański Tydzień Waginy otworzy wystawiony w nowej obsadzie spektakl « Monologi Waginy », który będzie można zobaczyć w Klubie Dragon o godz. 20.00, 20, 24 i 27 kwietnia. Przez cały tydzień będą odbywały się w Poznaniu towarzyszące sztuce wydarzenia kulturalne.

 

« Monologi Waginy » to sztuka, która powstała w 1994 roku, na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez autorkę z kobietami reprezentującymi różne grupy wiekowe, pochodzącymi z różnych środowisk, różnych ras i orientacji seksualnych. W bezpośredni sposób porusza tematy związane z kobiecą seksualnością, również te, które powszechnie uchodzą za tabu, prezentując historie niekiedy zabawne, niekiedy zaś wstrząsające. Sztuka została wystawiona w ponad 130 krajach i przetłumaczona na 40 języków, zawsze spotyka się z dużym zainteresowaniem publiczności i zwykle budzi wiele emocji.

 

Celem ruchu V-Day jest położenie kresu przemocy wobec kobiet i dziewczynek na całym świecie, we wszystkich jej przejawach, takich jak między innymi gwałt, niewolnictwo, okaleczanie genitalne i przemoc fizyczna. U jego podstaw leży wiara, że kobiety powinny mieć możliwość swobodnego rozwoju i czerpania radości z życia zamiast być zmuszone do walczenia o przeżycie i odzyskanie równowagi po przeżytych traumach. Dokonuje tego poprzez gromadzenie środków materialnych dla organizacji walczących z przemocą i podnoszenie świadomosci na temat sytuacji kobiet szczególnie na nią narażonych.

 

W tym roku 90% dochodów z biletów zostanie przekazany Terenowemu Komitetowi Praw Dziecka W Poznaniu.

 

Bilety na « Monologi Waginy » do nabycia w Klubie Dragon w cenie 10 zł.