WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-08-19

SOLOWY KONCERT MARCINA MASECKIEGO NA RYNKU W POBIEDZISKACH

Dawno dawno… TERAZ – FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ

PROGRAM : Johann Sebastian Bach - subiektywna odpowiedź na twórczość. Własne opracowania utworów, improwizacje z użyciem tematów oraz - co ciekawsze - metod kompozytorskich Bacha. Jak mówi sam artysta: "Gram […] pewnego rodzaju strumień świadomości na temat lipskiego kantora."

 

 

Marcin Masecki ur. 1982, warszawiak, pianista, kompozytor, absolwent Berklee College of Music w Bostonie. Współpracuje/ował z wieloma artystami m. in. Macio Moretti, Raphael Rogiński, Tomasz Stańko, Andrzej Jagodziński, ALCHEMIK, Pink Freud, Michał Górczyński, Niewinni Czarodzieje, rodzina Waglewskich, TAQ, Ziv Ravitz, Wacław Zimpel i Tomasz Pokrzewiński. Laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Miedzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart'98 w Brukseli z zespołem Alchemik.

Od 2006 wydaje płyty w warszawskiej wytwórni niezależnej Lado ABC. Jest członkiem zespołu PARISTETRIS, prowadzi własny sekstet jazzowy PROFESJONALIZM i jest obecnym dyrektorem pierwszej edycji WORu (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej).

Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna XVIII wieku, którą regularnie gra głównie w warszawskich klubokawiarniach. Był jedną z gwiazd ostatniej edycji festiwalu „Nostalgia” w Poznaniu, na którym wykonał „Sztukę Fugi” J.S Bacha.

Mieszka w Warszawie i w Buenos Aires.

„...Marcin Masecki – od kilku lat niezmiennie określany jako najbardziej twórczy i zaskakujący polski pianista jazzowy i klasyczny. Do wybrzmienia ostatniej nuty koncertu możemy być pewni jednego, będzie to coś nieprzewidywalnego!!!”

Jazz Forum, lipiec 2011

www.marcinmasecki.com

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

PARTNERZY:

PARAFIA PW. ŚW. WOJCIECHA W POZNANIU

PARTNERZY MEDIALNI: