WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2013-01-27

LENA ROMUL

„INDUSTRIALNIE/INSTYNKTOWNIE”


Lena Romul - saksofon, wokal
Patryk Kraśniewski - fortepian, elektronika
Piotr Rubik - gitara
Grzegorz Piasecki - kontrabas, gitara basowa
Jerzy Markuszewski - perkusja

 

"Słuchając jej odważnej gry, trudno uwierzyć, że to ta sama osoba, która (...) wygrała konkurs dla debiutantów "Jazz Juniors". (...) Romul to osobowość, ma wiele do powiedzenia i wie, jak to zrobić. Ma też w sobie jakąś niesłychaną witalną siłę, dzięki czemu potrafi zaskoczyć improwizacyjną weną i świeżością".

Tomasz Handzik, dziennikarz,Gazeta Wyborcza / Duży Format
Lena Romul promować będzie w Dragonie swoją debiutancką płytę Lena Romul "Industrialnie / Instynktownie". Jest to wydarzenie wyjątkowe, bo Projekt Instynktownie został całkowicie zarejestrowany na płytę właśnie w Dragonie w sierpniu tego roku.

Projekt Instynktownie to materiał inspirowany współczesną muzyką improwizowaną, tworzenie w trakcie koncertu, na podstawie schematów muzycznych napisanych przez artystkę.

Oparty na rytmie, elemencie, który naturalnie porusza ciało, melodiach, które mają za zadanie roztaczać piękno, rozbudzać emocję, i harmoniami wypełnionymi muzyką elektroniczną, współgrającą w interesujący sposób z akustycznym instrumentarium zespołu.

Jest w nim zarówno prostota melodii, słowiańskiej natury, kobiecej wrażliwości. Lecz ta prostota przeplata się z zaczerpniętą z jazzu swobodą improwizacji, dozwolonej podczas koncertu na każdej płaszczyźnie.

BILETY:20/25PLN