WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2013-04-06

DUO PASTIS

Zapraszamy na folkową potańcówkę (bal folk) przy muzyce włoskiego duetu. Duo Pastisz tworzą Pierpaolo Berta (akordeon diatoniczny, klarnet) oraz Fabio Colussi (gitara akustyczna). W ich repertuarze dominują przede wszystkim autorskie kompozycje kontynuujące tradycje muzyki do tańca. Znakomity warsztat muzyczny zamienia pasję i wyobraźnię artystów w entuzjazm inspirujący tancerzy. Wieczór z Duo Pastisz to doskonała zabawa przy tańcach w kręgu, w korowodzie czy w parach. Na pewno pojawią się energetyczne chappeloise i cercle cicassien, żywiołowe bourree na 2 i na 3, radosne scottishe oraz romantyczne mazurki i nastrojowe walczyki.

 

Poza rodzinną Italią muzycy koncertowali także we Francji, Hiszpanie, Niemczech i Szwajcarii. To pierwsza okazja posłuchania ich w Polsce!

 

http://www.myspace.com/video/duopastis/duo-pastis/108747158

 

 

Bal folk to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Z czasem zaczęto tak określać ruch zainicjowany w latach 70-tych XX wieku we Francji, dziś popularny w wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii, Holandii, Portugalii, Niemczech.

 

Tańce balfolkowe są oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno tańce korowodowe, jak i parowe oraz zabawy taneczne. Pozbawione są funkcji prezentującej dany folklor: pomijają strój ludowy, rozbudowanye choreografie i sceniczne wyrafinowanie na rzecz swobodnej zabawy opartej na prostej tanecznej bazie. Najczęściej akompaniament jest grany na żywo. Muzyka jest bezpośrednio oparta na motywach tradycyjnych, lecz zawiera również nowoczesne wpływy i autorskie propozycje nowych melodii tanecznych.

 

Tańce balfolkowe świetnie nadają się do rozkręcania każdej zabawy. Bawią się przy nich osoby w każdym wieku. Przyciągają prostotą i dostępnością, szybko przełamując opory wynikające z postrzegania tańca, jako domeny wytrawnych profesjonalistów.

 

BILETY: 20/25PLN