WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2015-02-20

literuFKA

cykl literacki Fundacji Kultury Akademickiej

Mały Dom Kultury

wstęp wolny

 
Cykl literacki „literuFKA‘‘, to sześć spotkań z poezją i prozą. Sześć wyraźnych spotkań z autorami, bez „mądrych głów“ i eskpertów. Bez wykładów i wymądrzania się. Będziemy literaturę smakować, krytykować i drzeć. Jeśli będzie trzeba, to wejdziemy na ostatnie piętro i wyrzucimy ją przez okno.

Chcemy współtworzyć nowy głos literacki, prowokować i poddawać krytyce zjawiska społeczne, kulturowe i polityczne. Inicjować kulturę studencką, która w naszej ocenie przeżywa głęboki regres.

Spotkania będą się odbywać od lutego do maja.

Pierwszy ogień to Xawery Stańczyk. Poeta, performer, działacz społeczny, badacz historii kultury nowoczesnej. Autor nominowanej do Nagrody Literackiej Nike 2014 książki poetyckiej „Skarb piratów” (Lampa i Iskra Boża, Warszawa 2013). Współorganizował wydarzenia: Festiwal Przyjaciół Skarb Piratów (Warszawa 2013), 100. numer „Lampy” - Paweł Dunin-Wąsowicz i Przyjaciele (Warszawa 2012), Festiwal Po Robocie Idziemy Spać (Białobrzegi, gmina Nieporęt, 2010), Wielki Festiwal Wszystkiego (Białobrzegi, gmina Nieporęt, 2010). Współprowadził warsztaty z adbustingu podczas festiwalu Warszawa w Budowie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 2012 roku oraz warsztaty dotyczące przestrzeni miasta i partycypacji obywatelskiej w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w 2011 roku. Współredaktor recenzowanego tomu zbiorowego „Miasto na żądanie. Aktywizm, polityki miejskie, doświadczenia” (WUW, Warszawa 2014), autor przeszło osiemdziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych w książkach i czasopismach.

--------------------------

Kiedy i kto zabawi się z nami:

20.02 – Xawery Stańczyk
5.03 – Dominik Rokosz
20.03 – Michał Larek
09.04 – Marcin Kleinszmidt
22.04 – Bianka Rolando
8.05 – Marcin Ostrychasz

www.fundacja-fka.pl