WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2015-06-07

FOLK FESTYN w Parku Wilsona

 Z powodu złych warunków atmosferycznych Festyn został przeniesiony na 5 lipca.

Program:
1. Od godziny 14 zajęcia rekreacyjne
2. Od godziny 15 program muzyczny:
1. Warsztaty tańców tradycyjnych - przygrywa i prowadzi zespół Przodki.
2. Koncert finałowy Dragon Folk Fest 2015
3. Koncert Tsigunz Fanfara Avantura - W wolnym tłumaczeniu: ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy pol-muzowkich przydęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu, po prostu tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy! Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem i wino ze sneakersem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je potem bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, łącząc tradycyjne instrumenty dęte i perkusyjne z najnowszymi osiągnięciami techniki, opracowanymi w Japonii a wyprodukowanymi w Chinach. A wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej!!!
4. Polonezy - projekt Marcina Maseckiego - pianista, kompozytor, dyrygent, członek wytwórni płytowej Lado ABC, lider i partycypant w miliardzie projektów. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny niezależnej. Prowadzi zespół Profesjonalizm, wstpółtworzy WOR (Warszawska Orkiestra Rozrywkowa), jest członkiem międzynarodowych zespołów Paristetris i Pictorial Candi. Jego ostatni projekt Polonezy – dziesięcioosobowa orkiestra dęta grająca autorski zestaw polonezów – otrzymał prestiżową nagrodę Paszport Polityki.

Wstęp wolny.
Organizator: Fundacja MDK
Partner : Klub Dragon
Patroni medialni: Radio Merkury, Radio Afera, Radio Meteor, etnosystem.pl, folk24.pl, lepszypoznan.pl, Pismo Folkowe, miastopoznaj.pl, freshmag.pl.
Dofinansowano ze środków Miasta Poznania.