WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-04-06

Uczę się być poetką

Fundacja Kultury Akademickiej zaprasza na spotkanie pt. “Uczę się być poetką – o studiach na kierunku twórcze pisanie w Wielkiej Brytanii” . Odbędzie się rówież dyskusja i wieczór poezji angielsko-walijskiej, wystąpi brytyjska poetka Keely Laufer.

 
---
 
Keely Laufer ukończyła twórcze pisanie na uniwersytecie w Aberystwyth w Walii. Obecnie kontynuuje studia magisterskie w Norwich (University of East Anglia, UEA) na kierunku pisanie poezji. Jest stypendystką UEA Literary Festival Poetry Scholarship. Od kilku lat współpracuje z magazynem literackim „Poetry Wales”, początkowo na stanowisku Student Ambassador, obecnie jako recenzentka i redaktorka. Zaangażowana jest również w projekt UNESCO Cultural Leadership Programme, w ramach którego zajmuje się m.in. organizowaniem warsztatów poetyckich dla młodzieży. Interesują ją także tłumaczenia i języki obce. Z uwagi na swoje polsko-rosyjskie korzenie uczy się rosyjskiego, a niedawno zaczęła poznawać też język polski. 
Będąc Brytyjką niebrytyjskiego pochodzenia, Keely porusza w swojej twórczości tematy związane z tożsamością kulturowo-językową. Kilka z jej wierszy opublikowano w magazynie „The Lampeter Review” http://lampeter-review.com/issue-11/. 
 
Podczas spotkania Keely opowie o studiach twórczego pisania na specjalności poezja w Wielkiej Brytanii. Na czym polegają takie kursy? Jak to jest uczyć się być poetą? Jakie perspektywy zawodowe mają absolwenci pisania poezji? Na spotkaniu poruszymy również kwestię społecznego oddziaływania poezji w Wielkiej Brytanii oraz relacji między poezją a polityką. 
Spotkanie będzie tłumaczone na język polski. Po dyskusji zaprezentujemy wiersze Keely oraz innych walijskich autorów piszących po angielsku wraz z polskimi tłumaczeniami. 
 
---
 
Spotkanie odbędzie się z udziałem tłumacza.
Prowadzenie: Marta Klonowska
 
---
Spotkanie jest jednym z wydarzeń Festiwalu Kultury Walijskiej "Eisteddfod UAM": http://fundacja-fka.pl/patronat-festiwal-kultury-walijskiej-eisteddfod/
 
Wstęp wolny.