WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-04-14

Alina Margolis Edelman

- pokaz filmu

Mały Dom Kultury
Wstęp wolny.
 
Zapraszamy na projekcję dwóch  filmów: „Ala z elementarza” scenariusz i rezyseria Edyta Wróblewska oraz „Alina Margolis, Lekarz Świata” scenariusz Maria Melhior, rezyseria Caroline Bibring, poświęconych uczestniczce powstania w Getcie Warszawskim w 1943 r. i w Powstaniu Warszawskim w 1944 r., lekarce - pionierce leczenia cukrzycy u dzieci w Polsce,  która z organizacjami Lekarze bez granic i Lekarze Świata ratowała boat people, leczyła dzieci w Nikaragui i Salwadorze,  współzakładała  w Polsce w 1991 r. organizację pomocy dzieciom krzywdzonym Fundację Dzieci Niczyje - dr Alinie Margolis Edelman (1922 – 2008).
 
Pokaz organizowany jest w ramach obchodów w Polsce i na świecie 25-lecia działalności Fundacji Dzieci Niczyje oraz dla uczczenia  rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim 19.04.1943 r.  
 
Po projekcji krótka prezentacja działalności Fundacji Dzieci Niczyje oraz dyskusja z udziałem Zofii Winawer - byłej wolontariuszki od PR w Fundacji Dzieci Niczyje, obecnie w kapitule Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman.  W dyskusji wezmą udział Jagoda Budzik oraz dr Piotr Forecki.   
 
Organizatorzy pokazu Fundacja Mały Dom Kultury i Fundacja Dzieci Niczyje serdecznie dziękują Studiu Filmowemu Kalejdoskop, producentowi filmu „Ala z elementarza” za wyrażenie zgody na projekcję filmu.
 
Po projekcji filmu będą zbierane pieniądze na wydanie fotobiografii o Alinie Margolis Edelman.