WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-06-09

Festiwal Pozytywnej Seksualności

W dniach 8 i 9 czerwca Fundacja Kultury Akademickiej zamienia Poznań w miasto pozytywnej seksualności! "Miasto Know-how-to-love. Festiwal Pozytywnej Seksualności" będzie dwudniowym cyklem, w trakcie którego będziemy promować i celebrować tę sferę życia; wciąż stygmatyzowaną, bagatelizowaną, często trawioną przez niezdrowe i niebezpieczne zachowania. Porozmawiamy o związanych z nią niebezpieczeństwach, jednocześnie starając się eksponować i popularyzować zdrowe aktywności. Będziemy edukować, dyskutować i kontynuować poszukiwania pozytywnych alternatyw. W tym dialogu dołączą do nas eksperci, aktywiści i naukowcy nieprzerwanie wkładający duży wysiłek w czynienie sfery ludzkiej seksualności bezpieczną; w pełni inkluzyjną i wolną od agresji oraz wypaczeń. Zapraszamy wszystkich gorąco do przyłączenia się do nas w tej debacie!

Festiwal organizowany jest we współpracy z projektem SCORA autorstwa Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Poznań, butikiem Bossy - Bedroom Equipment, Międzywydziałowym Kołem Naukowym Kultury Współczesnej Aurora, Pismo Studentów UAM, studentami Uniwersytetu Artystycznego, Klub Dragon i Fundacja Mały Dom Kultury.

--------------------------------------

PROGRAM:

8 CZERWCA (ŚRODA):

16:00 – "Pozytywny Kondom" (warsztat)

Prowadzenie: Piotr Moszczeński 

Kondom, gumka, guma, prezerwatywa, czyli lateksowy przyjaciel każdego faceta, który nie chce zostać ojcem lub zakazić (się) chorobami. Ale czy wiecie o tym, że istnieją też prezerwatywy dla kobiet? Zapraszam na warsztat dyskusyjny o tym, co zrobić, aby powszechnie znana gumka była trochę bardziej lubiana i częściej używana.

17:30 - "Seks shop bez pornografii" (wykład)

Prowadzenie: Monika Zamorska (Bossy - Bedroom Equipment)

Jak reklamować firmę z "branży" bez treści od 18 roku życia, bez wulgarności i uprzedmiatawiania kobiet i mężczyzn pokaże nam Monika z butiku Bossy – Bedroom Equipment. 

19:00 – Blok "Seks w (pop)kulturze"

Wykłady + prelekcje + film + dyskusje. Pełne szczegóły wkrótce!

-------------------------------------

9 CZERWCA (CZWARTEK)

16:00 - "50 Shades of Consent" (dyskusja)

Prowadzenie: Sara Do i Agnieszka Jóźwik

Rozmowa o problematyce zgody (consentu) i bezpieczeństwa w praktykach BDSM.

17:30 - "Sex, drugs & profilaktyka" (warsztaty)

Prowadzenie: Piotr Kalkowski i Mikołaj Sinica

Sex, drugs & profilaktyka, czyli warsztaty bez owijania w bawełnę. Wszystkie pytania są dozwolone, wszystkie tematy aktualne - poruszymy tematykę chorób przenoszonych drogą płciową, antykoncepcji i tego, o co zwykle baliście się zapytać!

[Obowiązują zapisy. Limit miejsc: 30]

ZAPISY: http://goo.gl/forms/mws3bjy8srBp3yww1

19:15 - Panel "Edukacja Seksualna w Polsce"

Panel i otwarta dyskusja wokół kondycji edukacji seksualnej w Polsce z udziałem pracowników akademickich, pedagogów, aktywistów i studentów. Więcej szczegółów wkrótce! 

21:30 – After Party (Klub Dragon)