WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-06-01

Cuentacuentos

Cuentacuentos [Godzina Opowieści] w ramach festiwalu opowieści Una Semana de Cuento.
 
OPOWIADAJĄ: studenci Językoznawstwa & com
JĘZYK: hiszpański
MIEJSCE: Klub Dragon (Mały Dom Kultury), ul. Zamkowa 3
Wstęp wolny.
 
Wcale nie aż tak dawno, w nie tak odległym pubie przy ulicy Libelta, w nie-królestwie Poznaniu pojawiło się po raz pierwszy Cuentacuentos. Było sobie 11 opowiadaczy (a przynajmniej takie mieli aspiracje), którzy za dnia studiowali języki hiszpański. Pewien Argentyńczyk, który akurat przechodził obok, przyłączył się do nich, a także pewna Hiszpanka, która czasami zamieniała się (czasami nadal to robi) w czarownicę. Wszyscy oni chcieli opowiadać nocami historie, by za dnia móc zwyciężać hiszpańską gramatykę. Razem zagłębili się w ciemny las, gdzie pretérito perfecto oraz indefinidos, atakowały ich z każdej strony, ale najgorsze były przyimki i rodzajniki, które zadawały ciosy z ukrycia. Czasami, w najmniej oczekiwanych momentach, atakowały ich również PALABROS, czyli podstępne słowa, które plątały im język i uniemożliwiały dalsze opowiadanie. Uzbrojeni w długopisy między zębami, ukradkowe spojrzenia, ciszę, która rozdzierała powietrze, śpiew syren oraz mowę ciała najbardziej dosłowną, nasi bohaterowie stawili czoła tym strasznym stworzeniom. Aż pewnego dnia, a może nocy, ćwicząc swą pamięć, pokonali potwory, od tak, po prostu.
Tak narodziła się Godzina Opowieści, narodziło się Cuentacuentos.
Od tamtej pory raz w roku, studenci hiszpańskiego w towarzystwie czarownicy, a może babci, pewnego fortepianu, który akurat przechodził obok, idą do lasu, aby zwyciężać językowe potwory. Jednak PALABROS nigdy nie przestały ich atakować, ani w dzień ani w nocy. A pub się zmienił.
 
* Organizuje Una Semana de Cuento oraz Pracownia języka hiszpańskiego Instytutu Językoznawstwa. Festiwal opowieści Una Semana de Cuento odbędzie się w Poznaniu od 30 maja do 5 czerwca 2016. Więcej info o festiwalu na www.facebook.com/unasemanadecuento