WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-11-18

Innercity Ensemble

18 listopada 2016 PIĄTEK

Scena MDK , godzina 20.30

Bilety w cenie 25 pln

 

INNERCITY ENSEMBLE to kolektyw, czy jak kto woli super-grupa, którą tworzą muzycy znani z takich już nieistniejących lub na co dzień funkcjonujących zespołów i projektów jak m.in. Sing Sing Penelope, Something Like Elvis, Blimp, Ed Wood, Alameda 5, HATI, Stara Rzeka, Jachna/Buhl, T'ien Lai czy Kapital. Skład grupy jest od początku niezmienny i tworzą ją: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek.

 

Muzyka Innercity Ensemble nie jest jedynie wypadkową tego, co każdy z muzyków wnosi do zespołu, ale daje nową jakość unikającą prostych szufladek takich: jazz, post-rock, ambient, eksperyment, muzyka eksperymentalna czy psychodeliczna. To dźwięki mocno transowe, medytacyjne, jednak pełne ulotnych melodii i mimo surowości instrumentarium, zachowujące wewnętrzny spokój. Utwory zespołu obdarzone są niecodziennym bogatym brzmieniem i ciekawymi pomysłami aranżacyjnymi. 

 

Idea zespołu wzięła się z chęci skumulowania mas dobrej energii i jeszcze lepszej muzyki, jaka w ostatniej dekadzie wykwitła w Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu wśród wyżej wymienionych składów. Zespół jest wynikiem niezwykłego spotkania siedmiu muzycznych osobowości, które

zapisały się już w historii polskiej muzyki alternatywnej, eksperymentalnej i jazzowej - osobowości, które od kilku lat aktywnie ją współtworzą. Podczas pierwszej sesji nagraniowej w lipcu 2011 r. - bez założeń, koncepcji i wstępnych planów, muzycy wspólnie improwizowali przez trzy dni od rana do nocy, czego rezultatem były dwa dobrze przyjęte wydawnictwa: epka „Innercity Ensemble” (dostępna w internecie) i album „Katahdin” opublikowany w październiku 2012 na płycie CD. W lutym 2014 r. miała premierę druga płyta zespołu, pt. „II”. Ten dwupłytowy album CD ukazał się nakładem krakowskiego wydawnictwa Instant Classic, zbierając rewelacyjne recenzje w prasie polskiej i zagranicznej. Płyta znalazła się w wielu rankingach. m.in. prestiżowy brytyjski portal The Quietus zamieścił album na 13 miejscu najlepszych płyt roku na świecie. W lipcu 2015 miała miejsce trzecia sesja nagraniowa Innercity Ensemble, a najnowszy mocno oczekiwany album „III” ukaże się wczesną jesienią 2016 nakładem Instant Classic (na CD i winylu).

 

Grupa występowała na ważnych międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in.: Wschód Kultury – Inne Brzmienia Festival (Lublin, 2016), OFF Festival (Katowice, 2015), Malta Festival (Poznań, 2015), Incubate Festival (Tilburg/Holandia, 2014), CoCArt Music Festival (Toruń, 2014), Experimental and Jazz Music from Poland (Londyn, 2013), Festiwal Jazz Jantar (Gdańsk, 2013) i Unsound Festival (Kraków, 2012) oraz zagrała szereg koncertów w wielu klubach i instytucjach kultury w Polsce, zawsze spotykając się ze świetnym odbiorem ze strony publiczności. 

 

 

www.facebook.com/innercityensemble 

www.innercityensemble.bandcamp.com